خبر ویژه

نخست وزیر بلاروس به سوریه و روسیه سفر می‌کند

دولت بلاروس دربیانیه ای از ادامه سفر نخست وزیر این کشور به سوریه و روسیه خبر داد. به گزارش مشهد من، «رومن گلاوچنکو» نخست وزیر بلاروس که دقایقی پیش در صدر هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی وارد تهران شده است، قرار است به سوریه و روسیه سفر کند. در بیانیه صادره از سوی […]

اشتراک گذاری
۰۱ آذر ۱۴۰۱
کد مطلب : 95593

دولت بلاروس دربیانیه ای از ادامه سفر نخست وزیر این کشور به سوریه و روسیه خبر داد.

به گزارش مشهد من، «رومن گلاوچنکو» نخست وزیر بلاروس که دقایقی پیش در صدر هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی وارد تهران شده است، قرار است به سوریه و روسیه سفر کند.

در بیانیه صادره از سوی دولت بلاروس در این خصوص آمده است: نخست وزیر بلاروس قرار است به سوریه سفر کند و پس از آن برای یک سفر کاری وارد «کراسنودار» (Krasnodar) واقع در روسیه می شود.

بیانیه صادره از سوی دولت بلاروس ادامه می دهد: نخست وزیر سفرهای رسمی به ایران و سوریه خواهد داشت. این برنامه مذاکرات با سران کشورها، شرکت در یک مجمع تجاری بلاروسی- ایرانی و بازدید از تعدادی از شرکت ها را پیش بینی می کند.

این بیانیه در ادامه اضافه می کند: به ویژه «رومن گلاوچنکو» قرار است با بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفتگو کند. نخست وزیر بلاروس همچنین در ۲۴ نوامبر (پنحشنبه هفته جاری، سوم آذر ماه) یک سفر کاری به سوچی خواهد داشت و در آنجا با فرماندار منطقه «کراسنودار» دیدار خواهد کرد.

این در حالیست که پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری ایران پیشتر اعلام کرد که مراسم استقبال رسمی محمد مخبر از نخست وزیر بلاروس که ظهر امروز برگزار شد.

پس از نواخته شدن سرود ملی دو کشور، محمد مخبر و گلاوچنکو از یگان احترام سان دیدند و اعضای دو هیئت را به یکدیگر معرفی کردند. مذاکرات خصوصی معاون اول رئیس جمهور و نخست وزیر بلاروس درباره توسعه روابط دوجانبه و موضوعات مورد علاقه آغاز شده و پس از آن مذاکرات مشترک دو هیئت برگزار خواهد شد.

رومن گلاوچنکو نخست وزیر بلاروس که به منظور توسعه مناسبات فیمابین در صدر هیئتی عالی رتبه به تهران سفر کرده است، عصر امروز به همراه آقای مخبر دیداری مشترک با فعالان اقتصادی دو کشور نیز خواهند داشت.

کد خبر ۵۶۳۷۹۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *