خبر ویژه

بورل: نشت گاز نورد استریم «تصادفی» نیست

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید که این اتحادیه «نشت گاز از خطوط لوله نورد استریم را تصادفی نمی‌داند.» به گزارش مشهد من به نقل از العربیه، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که نشت گاز از خطوط لوله نورد استریم یک و ۲، اتفاقی نبوده و نشانه‌هایی از «عامدانه» بودن آن […]

اشتراک گذاری
۰۶ مهر ۱۴۰۱
کد مطلب : 88508

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید که این اتحادیه «نشت گاز از خطوط لوله نورد استریم را تصادفی نمی‌داند.»

به گزارش مشهد من به نقل از العربیه، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که نشت گاز از خطوط لوله نورد استریم یک و ۲، اتفاقی نبوده و نشانه‌هایی از «عامدانه» بودن آن وجود دارد.

بورل در بیانیه‌ای هشدارآمیز نوشت: هرگونه اختلال عامدانه در زیرساخت‌های انرژی اروپا، به هیچ وجه قابل قبول نبوده و با واکنشی مقتدر و متحد پاسخ داده خواهد شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه خواستار انجام تحقیقات درباره نشت گاز خطوط لوله نورد استریم یک و ۲ شد و افزود: تمام اطلاعات موجود حاکی از آن است که این نشتی‌ها، نتیجه یک اقدام عامدانه بوده است.وی اضافه کرد: از هرگونه تحقیقات با هدف شفافیت کامل حادثه و دلیل وقوع آن حمایت و در راستای افزایش انعطاف‌پذیری خود در حوزه امنیت انرژی، اقدامات بیشتری اتخاذ خواهیم کرد.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپا نیز در توییتی نوشت که «به نظر می‌رسد که اقدامات خرابکارانه در نورد استریم، تلاشی برای بی‌ثبات‌سازی هر چه بیشتر عرضه انرژی به اروپا باشد. مسئولان این اقدام، کاملاً پاسخگو شده و تاوان آن را پرداخت خواهند کرد.»

کد خبر ۵۵۹۸۴۹۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.