خبر ویژه

هشدار شدیداللحن مقاومت به صهیونیست‌ها؛ دستمان روی ماشه است

مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی هشدار داده که در واکنش به هرگونه تعرض شهرک‌نشینان و نظامیان این رژیم به «مسجدالاقصی»، آماده ورود به میدان نبرد با تل آویو است. مشهد من، گروه بین الملل: امروز از ساعت ۱۶ به وقت محلی راهپیمایی پرچم توسط صهیونیست‌ها در قدس آغاز می‌شود و صهیونیست‌ها روز اشغال این شهر […]

اشتراک گذاری
۰۸ خرداد ۱۴۰۱
کد مطلب : 71271

مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی هشدار داده که در واکنش به هرگونه تعرض شهرک‌نشینان و نظامیان این رژیم به «مسجدالاقصی»، آماده ورود به میدان نبرد با تل آویو است.

مشهد من، گروه بین الملل: امروز از ساعت ۱۶ به وقت محلی راهپیمایی پرچم توسط صهیونیست‌ها در قدس آغاز می‌شود و صهیونیست‌ها روز اشغال این شهر را جشن خواهند گرفت. گروه‌های مقاومت نسبت به هرگونه هتک حرمت به اماکن مقدس مسلمانان هشدارهای قاطعی داده اند. صهیونیست‌ها درحالی از بامداد امروز به صورت گسترده و وحشیانه «مسجدالاقصی» را هدف حمله قرار دادند که گروه‌های مقاومت همچنان درحال آماده باش کامل برای دفاع از این مسجد قرار دارند.

هنیه: عقربه های ساعت به عقب بازنخواهد گشت

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: همه گزینه ها روی میز است.

وی با اشاره به آمادگی برای همه سناریوها، اعلام کرد: اشغالگران به دنبال این است که از راهپیمایی پرچم برای تحت الشعاع قرار دادن دستاوردهای شمشیر قدس بهره برداری کنند و شرایطی که پس از این نبرد ایجاد شده است را پشت سر بگذارند.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: این هرگز رخ نخواهد داد و عقربه های ساعت به عقب بازنخواهد گشت.

وی افزود: مسجدالاقصی متعلق به فلسطینی ها و امت اسلامی است.

مشارکت ۲۵ هزار صهیونیست در راهپیمایی موسوم به پرچم

الجزیره به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کرد که حدود ۲۵ هزار صهیونیست در راهپیمایی موسوم به پرچم در قدس اشغالی در خیابان‌های قدس حضور دارند. هزاران شهرک نشین صهیونیست به سمت دیوار البراق و محله باب العامود در بخش قدیمی قدس در حال برگزاری راهپیمایی ادعایی خود موسوم به راهپیمایی پرچم هستند.

درگیری میان فلسطینی ها و صهیونیستها در قدس اشغالی

منابع خبری از درگیری میان فلسطینی ها و نظامیان اشغالگر در خیابان صلاح الدین در قدس اشغالی خبر دادند.

نظامیان رژیم صهیونیستی با گلوله های پلاستیکی و بمب های گازی به سوی فلسطینی های که پرچم های فلسطین را در دست دارند، حمله کرده اند. نظامیان رژیم صهیونیستی شماری از فلسطینی ها را هم باز کردند.

حمله شهرک نشینان به خبرنگاران در باب العامود

منابع خبری به حمله شهرک نشینان به خبرنگاران در باب العامود اشاره و اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی هم به سوی راهپیمایی کنندگان فلسطینی که پرچم فلسطین را به دست دارند در ورودی خیابان صلاح الدین حمله ور شده اند.

هزاران صهیونیست در باب العامود

خبرنگار المیادین از رسیدن هزاران شهرک نشین صهیونیست به باب العامود خبر داد و اعلام کرد که صهیونیستها اقدام به حرکات موزون تحریک آمیز و حمله به مغازها می کنند.

پرچم فلسطین بالای سر صهیونیستها

رسانه‌های فلسطینی و عبری زبان نیز تصاویری منتشر کردند که به اهتزاز در آمدن پرچم فلسطین با استفاده از یک دستگاه کوادکوپتر را بر فراز قدس اشغالی هنگام برگزاری راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها نشان می‌دهد که به اذعان رسانه‌های صهیونیستی این اقدام باعث خشم و عصبانیت نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست شده است.

حرکت شرکت کنندگان در راهپیمایی پرچم 

منابع خبری با اشاره به شروع راهپیمایی موسوم به پرچم از حرکت راهپیمایی کنندگان صهیونیست در خیابان صلاح الدین قدس خبر دادند. 

برخی رسانه‌های عبری زبان از تلاش برای انجام عملیات حمله با سلاح سرد در قدس اشغالی خبر دادند.

این خبر در حالی است که منابع محلی از آغاز راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها به سمت منطقه باب العامود در مجاورت مسجد الاقصی خبر دادند که با زخمی شدن سه نظامی صهیونیست به علت درگیری با فلسطینیان همراه بوده است.

صهیونیستها مهیای برگزاری راهپیمایی موسوم به پرچم

منابع خبری عبری لحظاتی پیش خبر دادند که مراسم صهیونیستی موسوم به «راهپیمایی پرچم» آغاز شده است؛ مراسمی که خشم بسیاری از مردم و گروههای فلسطینی را به همراه داشته است.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی خبر داد که این راهپیمایی در شهر قدس اشغالی آغاز شده است و صهیونیستها در حال حرکت به سمت «باب العامود» هستند.

این در حالی است که منابع فلسطینی مانند خبرگزاری شهاب، گفتند که این راهپیمایی هنوز آغاز نشده است، ولی صهیونیستهای بسیاری در حال تجمع در باب العامود هستند.

سناریوهای احتمالی بعد از راهپیمایی پرچم

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در مورد سناریوهای احتمالی بعد از راهپیمایی پرچم، شلیک موشک از مرزهای شمالی و نوار غزه و وقوع درگیری را مطرح کرد.

بر اساس اعلام این رسانه صهیونیستی، پیش فرض نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی این است که نیروهای مقاومت فلسطین این بار بخواهند از جنوب لبنان حملاتی راکتی را علیه شهرک‌های صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی ترتیب دهد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی ادامه داد: ترسناک‌ترین سناریو برای مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی این است که نیروهای مقاومت فلسطین علیه شرکت کنندگان در راهپیمایی پرچم دست به عملیات بزنند.

این شبکه افزود: در صورت تحقق این سناریو، احتمال انفجار اوضاع در مسجد الاقصی و شهرهای اراضی اشغالی ۱۹۴۸ وجود خواهد داشت و ممکن است اوضاع به سمت درگیری‌های همه جانبه با مقاومت فلسطین در نوار غزه پیش برود، همانگونه که سال گذشته نیز چنین اتفاقی رخ داد.

رئیس پلیس رژیم صهیونیستی چند روز پیش از آغاز راهپیمایی تحریک آمیز پرچم، از استقرار هزاران نفر نیرو در بیت المقدس خبر داد بود.

طبق اعلام پلیس رژیم صهیونیستی، بیش از ۳ هزار نیرو در قدس و صدها نفر دیگر در شهرهای اطراف مستقر شده‌اند.

در همین راستا، ارتش رژیم صهیونیستی سامانه گنبد آهنین را برای مقابله با شلیک موشک از نوار غزه در جریان راهپیمایی، در نزدیکی مرزهای نوار غزه مستقر کرد.

زخمی شدن  شماری از فلسطینی ها در باب العامود

منابع فلسطینی از زخمی شدن شماری از فلسطینی در یورش شهرک نشینان و نظامیان رژیم صهیونیستی به آنها در قدس اشغالی خبر دادند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد: نظامیان رژیم صهیونیستی امدادگران را هدف قرار می دهند و مانع از خدمات رسانی پزشکی از سوی آنها در نزدیکی باب العامود می شوند. ما به شماری از فلسطینی ها زخمی شده امدادرسانی کردیم اما نظامیان رژیم صهیونیستی یکی از امداد رسانان را در منطقه با الساهره در قدس بازداشت کردند. همچنین یکی از زخمی شدگان بازداشت شدند.

درخواست حماس از فلسطینی ها برای ماندن در مسجدالاقصی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به تازه‌ترین تحولات مربوط به تنش آفرینی جدید صهیونیست‌ها در قدس اشغالی اعلام کرد: ممانعت رژیم اشغالگر از ورود فلسطینیان به مسجدالاقصی و یورش نظامیان این رژیم به معتکفان و نمازگزاران داخل آن، به حاکمیت ادعایی تل آویو حتی بر یک وجب از مسجد الاقصی مشروعیت نمی بخشد.

جنبش حماس در ادامه این بیانیه از توده‌های مردم فلسطین که از بامداد امروز در مسجد الاقصی حضور گسترده داشته و در صحن‌های آن اعتکاف و با یورش شهرک نشینان تحت حمایت نظامیان صهیونیست مقابله کردند، تمجید کرد و از آنها خواست تا پایان امروز یکشنبه به این حضور و اعتکاف ادامه دهند تا عربی و اسلامی بودن مسجد الاقصی را به اثبات برسانند.

در پایان این بیانیه تأکید شد: مسجد الاقصی همچنان اسلامی باقی خواهد ماند و حاکمیت آن فقط متعلق به ملت فلسطین است.

هشدار پارلمان اردن درباره اقدامات صهیونیستها

۴۶ نماینده پارلمان اردن نسبت به برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز شهرک‌نشینان در شهر قدس و دعوت خاخام‌های یهودی برای تعرض به مسجد مبارک الاقصی هشدار دادند.

نمایندگان اردنی در یادداشتی عنوان کردند که اظهارات برگزار کنندگان راهپیمایی پرچم و تهدیدات بی سابقه آنان به تخریب قبه الصخره و اقدامات انجام شده در این زمینه بسیار خطرناک است و آن ها با این اقدامات تمامی قوانین و معاهدات بین المللی و توافقنامه های امضا شده را زیر پا گذاشته اند.

در این یادداشت که خلیل عطه نماینده اردنی آن را تهیه کرده، آمده است که اوضاع بسیار خطرناک است و ممکن است شهرک نشینان صهیونیست با وجود روی کار بودن دولت تندرو و راست گرای کنونی، تهدیدات خود را عملی کنند، چرا که نفتالی بنت نخست وزیر این دولت از حامیان اصلی آنان و برگزاری این راهپیمایی است و ممکن است آن ها دست به حماقتی بزنند که کل منطقه را به آتش بکشد.

نمایندگان اردنی خواستار تحرک فوری و اتخاذ تدابیر لازم در قبال حوادث جاری در قدس و برگزاری نشست فوری سازمان ملل و اتحادیه عرب در این زمینه شدند.

ابوردینه: رژیم صهیونیستی با آتش بازی می کند

نبیل ابو ردینه سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در گفتگو با رادیو صدای فلسطین، عنوان کرد: رژیم صهیونیستی از طریق اجازه یورش به شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی، بی مسئولانه و گستاخانه با آتش بازی می‌کنند.

سخنگوی تشکیلات خودگردان افزود: یورش صدها صهیوینست به محوطه مسجدالاقصی و بالا بردن پرچم رژیم صهیونیستی به منزله بازی با آتش است.رژیم صهیونیستی جامعه بین الملل را به سخره گرفته است و به قوانین بین المللی احترام نمی‌گذارد و خود را فراتر از قانون می‌داند.

وی از جامعه بین الملل به ویژه دولت آمریکا خواستار عمل به مسئولیت خود در قبال حوادث جاری و عدم برخورد دو گانه با حوادثی از این دست شد.

سخنگوی تشکیلات خودگردان ادامه داد: همه اقدامات رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اراضی اشغالی ۱۹۶۷ تنافض دارد.

ابو ردینه تاکید کرد: اماکن مقدس اسلامی و مسیحی خط قرمز است و هچکس نمی‌تواند حرمت آنها را زیر پا بگذارد.

عزت الرشق: نبرد تا بیرون راندن آخر نظامی صهیونیست ادامه خواهد یافت

عزت الرشق عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، اعلام کرد: ملت ما به مقاومت و دفاع از قدس تا بیرون راندن آخرین نظامی و شهرک نشین از خاک مقدس آن و نیز همه اراضی اشغال شده، ادامه خواهند داد.

وی افزود: قدس واحد و یکپارچه و پایتخت ابدی فلسطین و قبله اول مسلمانان خواهد ماند.

هراس صهیونیستها از واکنش مقاومت فلسطین

منابع فلسطینی اعلام کردند: از ساعات اولیه صبح اثری از نظامیان اشغالگر در طور مرز با غزه که طول آن ۴۰ کیلومتری است نیست و حرکت خودروها و جیپ های نظامی رژیم صهیونیستی متوقف شده است.

این منابع تاکید کردند که این به علت تهدید گروههای مقاومت فلسطین به واکنش زلزله وار و بسیار شدیدتر از نبرد شمشیر قدس سال قبل است.

مقاومت تا اخراج اشغالگران از قدس، فلسطین و منطقه ادامه دارد

«محمد الهندی» رئیس اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: روند عملیات «شمشیر قدس» به یکی از اصول ثابت نبرد با اشغالگران تبدیل شده است و تا بیرون راندن آنها از قدس، فلسطین و کل منطقه ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه افزود: ملت ما متحد و در دفاع از مقاومت یکپارچه است. جبهه‌های مقاومت در فلسطین با هم مرتبط هستند و دشمن نمی‌تواند یکی از آنها را از دیگران جدا و یا منزوی سازد. نبرد اثبات حاکمیت بر قدس همچنان ادامه دارد و نبردی طولانی است و در هر مرحله اشکال مختلف به خود می‌گیرد.

الهندی با تأکید بر اینکه لغو معادله شمشیر قدس و بی نتیجه کردن دستاوردهای آن به هیچ عنوان امکانپذیر نیست، گفت: رژیم اشغالگر هیچ ارزشی و جایگاهی برای میانجی گران قائل نیست. محاسبات رژیم اشغالگر، داخلی و بر سر رقابت بین نتانیاهو و نفتالی بنت برای رهبری جناح راست افراطی است. این عضو ارشد جهاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دستان مقاومت در نوار غزه و کرانه باختری بر ری ماشه قرار دارد و رزمندگان در حال ارزیابی تحولات هستند.

بن حبتور: در کنار ملت فلسطین و محور مقاومت علیه تل آویو هستیم

عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن به المسیره گفت: ما در حال آماده کردن پیش نویس قانون جرم انگاری عادی سازی با رژیم صهیونیستی هستیم. وی افزود: قانون جرم انگاری عادی سازی با رژیم صهیونیستی در راستای خواسته ملت یمن برای جرم انگاری عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی و همسو با مواضع یمن در قبال موضوع اصلی امت اسلامی یعنی فلسطین است.

بن حبتور در ادامه اعلام کرد: ما در کنار ملت فلسطین و مقاومت آن و محور مقاومت در برابر تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی و قدس قرار داریم. نخست وزیر دولت نجات ملی یمن همچنین تاکید کرد: هدف از اقدامات تحریک آمیز صهیونیستها در مسجدالاقصی، پیروز نشان دادن خود پس از رسوایی رژیمهای سرسپرده و سازشکار است.

هشدار شدیداللحن مقاومت به صهیونیستها

جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: رژیم اشغالگر هیچ ارزشی برای طرف‌های واسطه و میانجی قائل نیست. دستان مقاومت روی ماشه است. بهتر است صهیونیستها از هرگونه حماقتی که تبعات و پیامدهای سنگینی برایشان دارد، خودداری کنند.

رژیم صهیونیستی هزینه اقدامات تحریک‌آمیزش را خواهد داد

ابومجاهد سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین عصر امروز یکشنبه در گفتگو با المیادین تاکید کرد: دشمن صهیونیستی اقدامات تحریک‌آمیز خود در قدس را خواهد داد. وی افزود: مقاومت فلسطین به عهد خود وفادار است و هرگز نمی‌تواند در برابر این چنین تجاوزات صهیونیست‌ها دست بسته باقی مانده و سکوت کند.

ابومجاهد تاکید کرد: برخی میانجیگران به طور پیاپی در حال رساندن این پیام هستند که اقدامات تحریک‎‌آمیز در قدس انجام نخواهد شد، اما آنچه ما مشاهده کردیم تجاوز آشکار علیه قدس و مسجدالاقصی بوده است. وی با تاکید بر وحدت ملت فلسطین در مواجهه با اشغالگران، تاکید کرد: مقاومت در کنار ملت و مرابطان و نیروهای مقاومت، مانع ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی خواهند شد. ابومجاهد تصریح کرد: رژیم صهیونیستی از قواعد درگیری و معادلات نظامی که مقاومت در عملیات سیف القدس ایجاد کرده، هراس دارد.

حمله ور شدن نظامیان صهیونیست به فلسطینی ها در قدس اشغالی

منابع عبری اعلام کردند که میری ریگف عضو کنیست رژیم صهیونیستی در باب العامود قدس با سنگ هدف قرار گرفته است. خبر دیگر اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به اصرار نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر برپایی راهپیمایی موسوم به پرچم اعلام کرد: قدس با مقدسات آن فروشی نیست و صلح به هر قیمتی به دست نمی آید.

از سوی دیگر یک جوان فلسطین پرچم فلسطین را در جریان رویارویی با اشغالگران در نزدیکی پل حلحول در شمال الخلیل به اهتزاز درآورد. همچنین راهپیمایی اعتراض آمیز در برابر دفتر سازمان ملل در شهر غزه برگزار شد.

خبر دیگر اینکه منابعی در مسجدالاقصی اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی به سوی نگاهبانان در مسجدالاقصی یورش برده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین با گاز فلفل و شوکر به فلسطینی ها حمله ور شدند.

آماده باش رزمندگان گردانهای ناصر صلاح الدین

گردانهای ناصر صلاح الدین شاخه نظامی جنبش مقاومت مردمی فلسطین امروز یکشنبه از آماده باش رزمندگانش به منظور مقابله با هرگونه حماقتی که از سوی صهیونیستها علیه مسجدالاقصی سر بزند، خبر داد. در بیانیه گردانهای ناصر صلاح الدین آمده است: ما دست بسته نخواهیم ماند و ما شاهد هتک حرمت مسجدالاقصی مان از سوی گله های شهرک نشینان صهیونیست هستیم و دستان ما به منظور هر گونه رخداد غیرمنتظره روی ماشه است. در این بیانیه تاکید شده است: ما سپر ملتمان و شمشیری علیه دشمنان و حامیان آنها خواهیم بود.

جنبش جهاد اسلامی: مقاومت لحظه به لحظه تحولات قدس را زیر نظر دارد

«طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز یکشنبه در واکنش به تحولات جاری در قدس و مسجدالاقصی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از اقدامات خود به دنبال ضربه زدن به روحیه مقاومت فلسطین است، آنها می‌خواهند برای محور مقاومت این تلقی را ایجاد کنند که همچنان دست برتر را در معادلات نظامی و قواعد درگیری دارند اما در تحقق هدف‌شان شکست خواهند خورد.

وی افزود: ملت فلسطین برای ناکام گذاشتن همه پروژه‌ها و اهداف رژیم صهیونیستی یکپارچه شده است. البته مقاومت همه تحولات تحریک‌آمیز جاری در قدس را زیر نظر دارد. سخنگوی جهاد تاکید کرد: نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی نمی‌تواند از این رخدادها به عنوان عاملی برای محبوبیت خود در جامعه صهیونیستی استفاده کند. سلمی تصریح کرد: مقاومت پیش از این به رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اقداماتی این چنینی موجود از بین بردن آرامش و ثبات در کل منطقه خواهد شد.

آخرین مواضع «نفتالی بنت»

نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مواضع خصمانه خود قدس را تنها متعلق به اشغالگران صهیونیست دانست. بنت در نشست هفتگی کابینه رژیم صهیونیستی عنوان کرد که قدس تنها متعلق به اشغالگران است. بنت عنوان کرد که امروز روزی است که متعهد می‌شویم قدس هرگز تقسیم نخواهد شد.

حضور تحریک آمیز نتانیاهو در جمع صهیونیستها در مقابل «دیوار بُراق»

منابع رسانه ای اعلام کردند که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه در اقدامی تحریک آمیز در جمع صهیونیستها در مقابل دیوار بُراق حاضر شد.

آماده‌باش گردان‌های عزالدین قسام همزمان با برگزاری راهپیمایی پرچم

همزمان با برگزاری راهپیمایی پرچم، فرماندهی گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس، به تمامی نیروهای خود به خصوص یگان‌های موشکی، توپخانه‌ای و ضد زره خود دستور آماده‌باش کامل داد. از سوی دیگر، گروههای مقاومت فلسطین به اشغالگران صهیونیست هشدار دادند که تحریک فلسطینیان در قدس به منزله تحریک سکوهای موشکی در غزه خواهد بود.

آغاز «راهپیمایی پرچم» در شهرک «اللد» در اراضی اشغالی

منابع رسانه ای از آغاز «راهپیمایی پرچم» توسط شهرک نشینان صهیونیست در شهرک «اللد» واقع در اراضی اشغالی خبر دادند. نظامیان رژیم صهیونیستی برای ممانعت از پوشش رسانه ای راهپیمایی پرچم، خبرنگاران حاضر در منطقه قدیمی قدس را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

بر اساس این گزارش، المیادین اعلام کرد که تیم رسانه ای این شبکه لبنانی نیز در زمره خبرنگارانی که از سوی صهیونیستها مورد تعرض واقع شدند، قرار دارند. همچنین برخی گزارش ها حاکی از مسلح بودن شماری از شهرک نشینان صهیونیست هستند.

عضو ارشد «جهاد اسلامی» فلسطین: «راهپیمایی پرچم» آخرین میخ را بر تابوت کابینه «بنت» می‌کوبد

«محمد شلح» عضو ارشد جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین امروز یکشنبه به پافشاری صهیونیستها بر لزوم برگزاری راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس تصریح کرد: «راهپیمایی پرچم» آخرین میخ را بر تابوت کابینه «نفتالی بنت» خواهد کوبید. اوضاع جاری در قدس را پیگیری می‌کنیم و ساعات پیش رو تعیین کننده خواهد بود.

این شخصیت برجسته فلسطینی در ادامه اظهاراتش در این زمینه عنوان کرد: در صورت برگزاری راهپیمایی پرچم، نفتالی بنت بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد و این میخ آخر بر تابوت کابینه وی خواهد بود.

یورش قریب به ۲۰۰۰ صهیونیست مسجدالاقصی و آماده باش مقاومت

یورش گسترده شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی از صبح امروز یکشنبه آغاز شده است. منابع فلسطینی اعلام کردند تاکنون نزدیک به ۲۰۰۰ صهیونیست در چند گروه مختلف به مسجدالاقصی یورش برده‌اند. همچنین ۳۰۰۰ نظامی صهیونیست برای حمایت از تعرضات شهرک نشینان در مسجدالاقصی مستقر شده‌اند. این درحالی است که منابع فلسطینی اعلام کردند گروه‌های مقاومت در حال آماده باش قرار دارند.

جنگنده‌های اسرائیلی در واکنش به تهدید مقاومت به پرواز در می آیند

صهیونیست‌ها امروز یکشنبه در حالی برای انجام راه پیمایی تحریک آمیزشان موسوم به «راه پیمایی پرچم» که هر ساله برگزار می‌شود، آماده می‌شوند که روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد که امسال ارتش رژیم صهیونیستی از بیم واکنش فلسطینی‌ها و دیگر گروه‌های مقاومت به حالت آماده باش در آمده است.

یدیعوت آحارونوت در گزارش خود می‌نویسد که امسال انتظار می‌رود تعداد شرکت کنندگان صهیونیست در راهپیمایی یادشده به اوج خود برسد. در همین رابطه ارتش این رژیم با به پرواز درآوردن جنگنده‌های نیروی هوایی خود و همچنین با فعال نگه داشتن سامانه‌های ضدهوایی گنبد آهنین تلاش خواهد کرد تا به اصطلاح امنیت را تأمین کند.

خبرگزاری رویترز در همین رابطه گزارش داد که «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، علیرغم درخواست‌ها برای تغییر مسیر این راهپیمایی، بر برگزاری این راهپیمایی مطابق برنامه قبلی آن تاکید ورزیده است.

فوزی برهوم: باید همه جبهه‌های نبرد محور مقاومت علیه رژیم صهیونیستی باز شود

فوزی برهوم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس امروز یکشنبه درباره اهداف خطرناک رژیم صهیونیستی در ارتباط با مسجدالاقصی هشدار داد. برهوم با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای اجرای تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی، تاکید کرد: مردم فلسطین امروز در نبردی مقدس حضور دارند و اجازه تعرض جدی علیه مسجدالاقصی را به شهرک‌نشینان و نظامیان صهیونیست نمی‌دهند.

وی در گفتگو با المیادین تاکید کرد: مقاومت فلسطین معادله واضحی را ترسیم کرده است که بر اساس آن قدس، مسجدالاقصی و خون فلسطینی‌ها خطر قرمز محسوب می‌شوند. سخنگوی حماس تاکید کرد: امروز همه جای فلسطین یک میدان درگیری در دفاع از قدس و مسجدالاقصی است. البته ما معتقدیم نبرد با اشغالگران باید در بین همه اضلاع محور مقاومت در همه سطوح انجام شود.

وی افزود: باید همه جبهه‌های نبرد علیه اشغالگران باز شوند تا عمر رژیم صهیونیستی کاسته شود و این معادله بر آنها تحمیل شود که فلسطین هرگز تنها نیست. در این شرایط برخی میانجیگران به برقراری ارتباط با مقاومت فلسطین روی آورده‌اند اما ما به آنها تاکید کرده‌ایم که این اقدامات اشغالگران است که میدان نبرد و زمان آن را تعیین می‌کند.

وی افزود: مقاومت هرگز در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی نمی‌تواند ساکت و دست بسته باقی بماند و البته به نظر می‌رسد اشغالگران به خوبی پیام مقاومت را دریافت کرده‌اند.

فوی برهوم تاکید کرد: من از همه امت اسلامی و ملت‌های عربی می‌خواهم که با ملت فلسطین متحد شده و در نبرد آزادسازی فلسطین، قدس و مسجد الاقصی در کنار ما باشند.

عضو کنست رژیم صهیونیستی به «مسجدالاقصی» تعرض کرد

«ایتمار بن غفیر» عضو کنست رژیم صهیونیستی همراه با شهرک نشینان این رژیم به «مسجدالاقصی» تعرض کرد. رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که هدف اصلی و اساسی نظامیان صهیونیست از یورش به مسجدالاقصی، فراهم کردن زمینه برای ورود شهرک نشینان به این مسجد بوده است. اکنون نیز آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که شهرک نشینان با چراغ سبز نظامیان وارد مسجدالاقصی شده اند.

تقویت سیستم دفاع موشکی ارتش رژیم صهیونیستی در مرز غزه و لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای از تقویت استقرار سیستم دفاع موشکی در مرزهای غزه و جنوب لبنان خبر داد. بنابراین گزارش، علت اصلی این اقدام نگرانی از واکنش گروههای مقاومت فلسطین در غزه و جنوب لبنان به برگزاری راهپیمایی پرچم است.

براین اساس، ارتش رژیم صهیونیستی برای مقابله احتمالی با موشک‌های مقاومت سیستم پدافند موشکی خود را تقویت کرده است. این در حالی است که روز گذشته سخنگوی جنبش حماس از هماهنگی نزدیک میان مقاومت فلسطین و لبنان در راستای آمادگی برای مواجهه احتمالی با رژیم صهیونیستی در نبرد آینده خبر داده بود.

اعلام «بسیج عمومی» راه مقابله با صهیونیست‌ها در «مسجدالاقصی» است

«شیخ عکرمه صبری» خطیب «مسجدالاقصی» امروز یکشنبه سخنانی را در خصوص تعرض وحشیانه نظامیان و شهرک نشینان رژیم صهیونیستی به این مسجد، مطرح کرد. بر اساس این گزارش، خطیب مسجدالاقصی در این خصوص اظهار داشت: یورش و تعرض وحشیانه نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی از بامداد امروز آغاز شده است و همچنان به صورت گسترده و فشرده ادامه دارد.

این شخصیت فلسطینی عنوان کرد: تمامی فلسطینیان باید از هر ابزاری برای مقابله با صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی استفاده کنند. بدون شک، راهکار مؤثر برای مقابله با صهیونیست‌ها اعلام بسیج عمومی است.

استقرار گسترده نظامیان صهیونیست در قدس در آستانه راهپیمایی پرچم

رسانه‌های صهیونیستی بامداد یکشنبه گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی شمار زیادی از نظامیان خود را در منطقه باب العمود قدس مستقر کرده است. این اقدام در آستانه برگزاری راهپیمایی پرچم انجام شده که بیانگر نگرانی ارتش رژیم صهیونیستی از وقوع درگیری با فلسطینی‌ها است. منابع صهیونیستی اعلام کردند که پیش از برگزاری راهپیمایی پرچم در ساعت ۱۶ به وقت محلی، قرار است ۳۰۰۰ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف مسجدالاقصی مستقر شوند.

از سوی دیگر مردم فلسطین برای تقابل با راهپیمایی پرچم، تلاش دارند از مناطق داخل خط سبز به مسجدالاقصی آمده و در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها از قبله اول مسلمانان جهان دفاع کنند. این در حالی است که نظامیان صهیونیست از شب گذشته تاکنون از ورود بسیاری از فلسطینی‌ها به مسجد الاقصی جلوگیری به عمل آورده‌اند. روزنامه هاآرتص نیز به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که ورود احتمالی بن غفیر به مسجدالاقصی می‌تواند تنش‌های امنیتی با فلسطینی‎‌ها را به شدت بالاتر ببرد.

سخنگوی حماس: «تل آویو» از نبرد «شمشیر قدس» عبرت بگیرند / نبرد دفاع از مسجدالاقصی

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس به اصرار صهیونیست‌ها بر برگزاری راهپیمایی پرچم واکنش نشان داد. وی گفت: پافشاری مقامات صهیونیست بر لزوم برگزاری راهپیمایی پرچم موجب خواهد شد تا این رژیم تاوان سنگینی را بپردازد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهار داشت: دشمن صهیونیستی باید به خوبی پیام‌های واضح مقاومت در این زمینه را دریافت کرده باشد و بداند که پیامدهای هرگونه نبرد آینده چگونه خواهد بود. صهیونیست‌ها باید از اتفاقات نبرد «شمشیر قدس» عبرت بگیرند.

عبداللطیف القانوع در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: نوع رفتار اشغالگران صهیونیست در میدان و تداوم تجاوزگری هایشان علیه فلسطینیان و مقدسات آنها، معیاری است که نوع برخورد ما با تل آویو را مشخص می‌کند.

تعرض گسترده اشغالگران به «مسجدالاقصی» / محاصره مصلای «القبلی»

نظامیان رژیم صهیونیستی از صبح امروز یکشنبه اقدامات خصمانه خود علیه مقدسات فلسطینیان را تشدید و به صورت گسترده به صحن‌های مختلف مسجدالاقصی یورش بردند. آخرین اخبار حاکی از آن است که صهیونیست‌ها درهای مصلای «القبلی» مسجدالاقصی را با زنجیر بستند و معتکفان فلسطینی در داخل آن را محاصره کردند.

بر اساس این گزارش، گفته می‌شود که هم اکنون اوضاع در قدس اشغالی به دلیل یورش وحشیانه صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی همزمان با موعد برگزاری راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی، بسیار پُرتنش شده است.

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که هدف اصلی و اساسی نظامیان صهیونیست از یورش به مسجدالاقصی، فراهم کردن زمینه برای ورود شهرک نشینان به این مسجد بوده است. اکنون نیز آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که شهرک نشینان با چراغ سبز نظامیان وارد مسجدالاقصی شده اند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که تاکنون ۶ گروه از شهرک نشینان اشغالگر صهیونیست به مسجدالاقصی یورش برده اند و هم اکنون نیز صدها شهرک نشین دیگر منتظر چراغ سبز نظامیان برای ورود متجاوزانه به صحن‌های مسجدالاقصی هستند.

در حال تکمیل…

کد خبر ۵۵۰۱۸۶۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.