خبر ویژه

پوتین و محمود عباس درباره تحولات بیت‌المقدس گفتگو کردند

دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) اعلام کرد که پوتین و رییس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز درباره تحولات اخیر در بیت‌المقدس گفتگو کردند. به گزارش مشهد من به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز دوشنبه به صورت تلفنی گفتگو کردند. دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) […]

اشتراک گذاری
۲۹ فروردین ۱۴۰۱
کد مطلب : 65354

دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) اعلام کرد که پوتین و رییس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز درباره تحولات اخیر در بیت‌المقدس گفتگو کردند.

به گزارش مشهد من به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز دوشنبه به صورت تلفنی گفتگو کردند.

دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) با صدور بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: در تماسی تلفنی امروز میان پوتین و محمود عباس درباره خاورمیانه (غرب آسیا) و درگیری های اخیر در بیت المقدس شرقی گفتگو شد.

بیانیه کرملین در ادامه اضافه کرد: پوتین و عباس ابراز امیدواری کردند که تنش ها در کرانه باختری به رویارویی گسترده بین فلسطین و (رژیم) اسرائیل منجر نشود. طرفین همچنین بر اهمیت از سرگیری گفتگوها میان فلسطین و (رژیم) اسرائیل، به ویژه تحت نظارت گروه چهار تاکید کردند.

نمایندگان آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و سازمان ملل اعضای گروه چهارجانبه غرب آسیا به شمار می روند.

جمعه ۲۶ فروردین ماه، یک بار دیگر صحن‌های مسجدالاقصی شاهد درگیری و تنش‌هایی میان جوانان فلسطینی با سربازان رژیم صهیونیستی بود.

از زمان نماز عشا روز قبل آن یعنی پنج شنبه، حدود ۳۰ هزار فلسطینی خود را به مسجد رساندند و در آن با اقامه نماز تراویح (نمازهای نافله ای که اهل سنت در شب‌های ماه رمضان به جماعت می‌خوانند) و اعتکاف در مسجد، آماده مقابله با حضور احتمالی پلیس رژیم صهیونیستی در مسجد شدند.

آمادگی و انتظار فلسطینی‌ها هم دور از انتظار نماند و پس از طلوع آفتاب پلیس و نظامیان صهیونیست با ورود به صحن و حتی رواق‌های مسجد قِبلی (گنبد تیره رنگ) وارد درگیری با فلسطینی‌ها شدند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرده است که حال شماری از فلسطینیان از سوی منابع بیمارستانی وخیم گزارش شده است. این درحالی است که کمیته حمایت از اسرای فلسطین نیز از بازداشت ۴۷۰ فلسطینی در جریان درگیری‌های روز گذشته در مسجدالاقصی خبر داده است.

کد خبر ۵۴۷۰۱۵۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.