با ما ارتباط برقرار کن

رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی خبر داد: موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق به کسب رتبه اول در شاخص تعداد قراردادهای در حال اجرای مرتبط با جامعه و صنعت نسبت به تعداد کل دانشجویان پذیرش شده  است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری مشهدمن، به نقل ازروابط عمومی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی، «دکتر قدیر رجب زاده» با بیان اینکه موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی موفق به کسب رتبه اول در شاخص تعداد قراردادهای در حال اجرای مرتبط با جامعه و صنعت شده است اظهار کرد:  بر اساس این ارزیابی در شاخص‌های “مبلغ قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت جاری به دانشجویان پذیرش شده” و “مبلغ جذب شده قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت به تعداد کل دانشجویان پذیرش شده” در بین دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی به ترتیب در رتبه‌های هشتم و ششم قرار گرفته است.

وی گفت: همچنین این موسسه در شاخص نسبت تعداد قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت در حال اجرا به تعداد کل پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی رتبه دوم را کسب نموده است.

رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی بیان کرد: موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از سال ۱۳۹۰ بر اساس مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس ارائه مستندات طرح‌های کاربردی و صنعتی، اقدام به پذیرش دانشجویان دکترا در رشته صنایع غذایی نموده است و در حال حاضر ۴۱ دانشجوی دکتری پژوهش محور در این موسسه در حال تحصیل بوده و تاکنون ۳۲ نفر نیز در ۴ گرایش صنایع غذایی، شیمی مواد غذایی، زیست فناوری مواد غذایی و فناوری مواد غذایی فارغ التحصیل شده‌اند.

رجب زاده با تاکید بر رویکرد دانشگاه های نسل سوم  بیان کرد: رویکرد اصلی این موسسه، تربیت نیروی انسانی متخصص، خلاق و کارآفرین با تکیه بر کیفیت آموزش و پژوهش بر پایه طرح‌های نوآور و تقاضامحور صنعتی است.

وی گفت: ارتقاء مهارت‌های علمی و تخصصی دانشجویان به منظور رفع نیازهای مختلف صنعت غذا و تولید دانش فنی متناسب با نیازهای جامعه و صنعت، از دیگر اهداف این موسسه در تربیت داتشجویان دکتری به شمار می‌رود.

موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی یکی از مراکز برتر در زمینه درآمدزایی معرفی شد

رجب زاده همچنین ادامه داد: بر اساس این گزارش موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی به عنوان یکی از مراکز برتر در زمینه درآمد زایی در بین دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم معرفی شد.

رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی بیان کرد: در برنامه راهبردی دوم مؤسسه که به تصویب هیأت امنای منطقه یک پژوهشی نیز رسیده است، توسعه پژوهش‌های کاربردی، توسعه تعاملات دو سویه با بخش‌های مختلف صنایع غذایی و کمک به آنها برای حل چالش‌های علمی و تخصصی، از جمله جهت گیری‌های اصلی مؤسسه در برنامه راهبردی دوم (۱۴۰۰ – ۱۳۹۷) بوده و در این برنامه تعداد قراردادهای پژوهشی صنعتی و اعتبار جذب شده از محل این قراردادها از جمله شاخص‌های سنجش این راهبرد بوده است.

وی اضافه کرد: اینکه در این ارزیابی مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از بین تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور در شاخص “نسبت مبلغ قراردادهای ارتباط با جامعه و صنعت به بودجه مرکز” در رتبه چهاردهم کشور قرار گرفته، نشان دهنده توفیق در ارتقای بهره‌وری و استفاده بهینه از منابع دولتی در مؤسسه به عنوان یکی از جهت گیری‌های اصلی در برنامه راهبردی مؤسسه است.

وی ادامه داد: در این مدت تمام تلاش ارکان مؤسسه رسیدن به اهداف مصرح در این سند بوده و خوشبختانه گزارش منتشر شده از این ارزیابی از سوی معاونت پژوهشی وزارت عتف مؤید حرکت رو به جلو مؤسسه در جهت اهداف و برنامه‌هاست و یقیناً با عزم و اراده ای که در مؤسسه وجود دارد در سال‌های آینده شاهد گام‌های بلندتری در این رابطه خواهیم بود.

ادامه ی خواندن
آگهی Roobinweb-728
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

محبوب