با ما ارتباط برقرار کن

رییس شورای وحدت و نیروهای انقلابی گفت: جریان لیبرالیسم کشور را به سمت تفکرات غیر مرتبط با ارزش‌های اسلامی حرکت داد و هزینه‌هایی برای انقلاب ایجاد کرد و در حال حاضر هم متاسفانه مبتلا به این نو نگاه هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری مشهدمن، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید رضا مهدوی در جلسه پرسش پاسخ با معتمدین و فعالان فرهنگی اجتماعی حاشیه شهر با اشاره به اینکه مردم ایران در سال ۴۲ به رهبری امام خمینی (ره) بنابراین گذاشتن سایه طاغوت را از کشور بیرون کنند و یک رویکرد جدید را در نظام حاکمیتی کشور ایجاد کنند، بیان کرد: از سال ۴۲ به رهبری امام خمینی حرکتی به سمت تحقق اندیشه اسلام در عرصه اجتماع توسط علما و بزرگان شروع شد که به الحمدلله در سال۵۷ این اراده مردم مسلمان ما تحقق پیدا کرد و مردم اسلامی در یک دروان مبارزه قوی و طولانی مدت در ۲۲بهمن ۵۷ به پیروزی رسید.

رییس شورای وحدت و نیروهای انقلابی اضافه کرد: حرکت انقلابی ایران حرکتی بود در مقابل همه حرکت‌هایی که در دنیا حاکم بود(در شرق تفکر مارکسیسم حاکم بود و در غرب تفکر لیبرالیسم حاکم بود) و امام با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی مدل جدیدی را ارائه کردند، این مدل حکومتی که امام ارائه داد باید مسیر تکامل خودش را دنبال کند که انشالله به مقصد نهایی خودش که براساس تفکر امام و انقلاب که تمدن اسلامی است( یعنی زمینه سازی ظهور امام زمان) برسد.

 

مهدوی عنوان کرد: اگر مبتنی بر این نگاه بخواهیم تفکر کاری و اندیشه‌ای خودمان را داشته‌ باشیم باید اول نگاه و نگرش کلان خودمان را دقیقا مشخص کنیم قاعدتاً باز باید از قرآن و اهل بیت و سیره آنها که به ما منتقل شده و علما و بزرگان ما این مسیر را روشن کردند الهام بگیریم.

 

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن عنوان می‌کنند «ما حاکم‌های الهی را فرستادیم برای شما، و برای آنها حکم الهی را مشخص کردیم تا بری مردم بیان کمک و حکومت شکل بگیرید و مبتنی بر قسط و عدل حکم الله توسط حاکم الهی در زمین اجرا شود» گفت: این مبانی فکری و اعتقادی ما است که معتقدیم که هم حکومت و هم حاکم و هم حکم الهی باشد و مردم نقش محوری در تحقق این مدل حکومت که مدل مبتنی بر نگاه دینی و اعتقادی تک تک ما مسلمانان هست، دارند.

رییس شورای وحدت و نیروهای انقلابی بیان کرد: لذا نقش مردم بسیار مهم است اگر مردم با اهداف و ارزش‌های اسلام آشنا شوند و مبتنی بر آن مسیر خودشان را درست تنظیم کردند و در مسیر و صراط مستقیم الهی حرکت کنند، تحقق آرمان‌های الهی قطعا با سرعت بیشتری محقق می‌شود و خیلی زودتر به هدف نهایی اسلامی شدن می رسیم.

مهدوی بیان کرد: اگر بخواهیم گفتمان امامین انقلاب مطرح کنیم به گام پنجمی که امام و مقام معظم رهبری تعیین کردند هر چه زودتر به هدف نهایی می رسیم، در تفکر امامین انقلاب مسیر حرکت به سمت اسلامی شدن و رسیدن هدف نهایی انقلاب اسلامی یعنی تحقق تمدن نوین اسلامی است که باید پنج مرحله طی کنیم.

مهدوی ادامه داد: اول مرحله ایجاد انقلاب اسلامی بود که از سال ۴۲ شروع و در سال ۵۷ به پیروزی رسید، دومین مرحله ایجاد نظام اسلامی که یک ساختار مبتنی بر حاکمیت الهی داشته باید تشکیل می‌شد که در ۱۲ فروردین سال ۵۸ این مسئله شکل گرفت و در قالب قانون اساسی با همه پرسی به تصویب رسید.

 

وی با بیان اینکه ما در مرحله سوم یعنی تحقق دولت اسلامی هستیم، گفت: یعنی ابزارهای مورد نیاز اسلام هست، این ابزار باید توسط بزرگان و مراجع مجهیدین از دل مبانی دینی ما استخراج شود و در قالب نظریه تولید علم دینی مطرح تا تبدیل به نظام شود تا از میان نظام‌های مختلف دینی نظامی مبتنی بر نگاه اسلامی و شعیه را بتوانیم محقق کنیم، نظامی که نظام اقتصادیش، مدیریتیش، حقوقیش، بانکداریش اسلامی باشد تا تمام نظام در همه عرصه مبتنی اسلام و مبتنی مکتب اهل بیت مسیر خودش را طی کنند یعنی دولت اسلامی باید شکل بگیرید تا ابزارهای مورد نیاز نظام اسلامی محقق شود.

رییس شورای وحدت و نیروهای انقلابی بیان کرد: در گام بعدی رسیدن به جامعه اسلامی یا همان کشور اسلامی الگو، یعنی این ایران اسلامی که به تکامل رسیده تبدیل به الگوی تمام عالم به عنوان تمدن نوین اسلامی شود و این نگرش در دنیا گسترش یابد.

 

وی ادامه داد: دشمن ابتدا وقتی این نوع را نگاه دید، جنگ سخت را راه انداخت تا این نگاه و تفکر را از بین ببرد چون این تفکر را در تقابل با گفتمان غرب می‌دیدند، آنها دنبال این بودند تا این تفکر را از ببین ببرند و جریان انقلاب اسلامی و تفکری که امام از سال ۴۲ دنبال می‌کردند ریشه کن کنند تا این تفکر نتواند آن قدرت و قوت پیدا کنند و در مقابل تمدن غرب بی‌ایستد.

 

مهدوی ادامه داد: با زحمات بزرگان و رهبری الهی ما الحمدلله این تفکر مسیر خودش را در ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی ادامه داد به طوری که اکنون علی رقم تمام تهدیدها در عرصه‌های مختلف نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان در قله قرار دارد که با قبل از انقلاب بسیار متفاوت است چه در پیشبرد اهداف و ارزش‌های انقلاب چه پیشرفت در عرصه‌های مختلف.

 

وی ابراز کرد: موضوع فوق با اتکا به مردم رخ داد خصوصا مردمی که غیر از تلاش برای نظام کاری را انجام ندادند و گاهی هم مورد بی‌مهری‌هایی که به خاطر سیاست گذاری‌های غلط توسط تفکرات لیبرالیسم حاکم قرار می‌گرفتند.

 

رییس شورای وحدت و نیروهای انقلابی اضافه کرد: گاهی اوقات نگاه‌های لیبرالیسم در عرصه‌های مدیریتی اتفاق افتاد و عرصه را بر مردم انقلابی معتمدین گاهی سخت می‌کرد درحالی که افرادی که تفکرات انقلابی داشتند محکم و استوار پای ارزش‌های انقلاب اسلامی ایستاند و در جایی که بنا بود جان بدهند جان دادند و جایی که قرار بود آبرو بدهند، آبرو هزینه کردند و بیشتر از همه از جریان نظام انقلاب دفاع و حمایت و پشتیبانی کردند.

 

مهدوی با بیان اینکه جریان لیبرالی ضربات و خسارات بسیاری را بر این نظام تحمیل کرد گفت: این جریان کشور را به سمت تفکرات غیر مرتبط با ارزش‌های اسلامی حرکت داد و هزینه‌هایی برای انقلاب ایجاد کرد و در حال حاضر متاسفانه مبتلا به این نو نگاه هستیم.

وی ادامه داد: سرنوشت مردم دست خودشان هست بر همین اصل باید برای مردم بصیرت افزایی و روشن‌گری کرد تا مسیر درست انقلاب را تبیین کنند و در مسیر انقلاب هم درست بیاندیشیم و مانع نفوذ جریان‌های غیر معتقد به اسلام و انقلاب اسلامی در رسیدن انقلاب اسلامی به عرصه‌ای که بسیار مهم شویم.

 

رییس شورای وحدت و نیروهای انقلابی با بیان اینکه باید تلاش کرد افرادی که صالح‌ترهستند در مسند مدیریتی بنشیند تا این افراد انقلابی بتواند هم مسیر حرکت انقلاب اسلامی را درست هدایت کنند و هم در تصمیم سازی و تصمیمی گیری و مدیریت به سلامت طی کنند، گفت: در گذشته جریان‌های سیاسی تعداد محدودی متقاضی بودند و بر این اساس یک مدلی طراحی شد که همه ظرفیت‌های انقلابی در کنار اعضا و تشکیلات سیاسی قرار بگیرند و یک برآیندی از نیروهای انقلابی شکل بگیرند تا ما بتوانیم آن هم افزایی نیروهای انقلاب را با این کار ایجاد کنیم.

 

مهدوی ادامه داد: در کنار ضلع سیاسی سه ضلع دیگر ایجاد شد ضلع تشکل‌ها فرهنگی و اجتماعی ضلع نخبگان و فعالان فرهنگی اجتماعی و ضلع یاران انقلاب اسلامی که جمع معتمدین محلات هستند.

 

وی با بیان اینکه اعضای همه اضلاع در شورای مرکزی مساوی بود و متناظر با آن سیاست گفتمان انقلاب شکل گرفت کمیته‌های ایجاد شد بیان کرد: این موضوع باعث شد به این ائتلاف اعتماد کنند.

ادامه ی خواندن
آگهی Roobinweb-728
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

محبوب