با ما ارتباط برقرار کن

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: سهم خراسان رضوی از محل اعتبارات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری را ۷۳۸ میلیارد تومان معادل ۵.۱ درصد از این اعتبارات در کشور است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری مشهدمن،حمیدرضا پناه در دیدار با فرماندار بردسکن با بیان اینکه بنگاه‌های اقتصادی فعال نقش کلیدی و اثرگذاری در توسعه و رونق اقتصادی در کشور دارند، اظهار کرد: در شرایط کنونی نگاه و نگرش ما به رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی است و در این مسیر با جدیت در راستای حفظ و صیانت از نیروی کار و حفظ آرامش در محیط‌های تولیدی تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بردسکن در بحث اقتصادی یکی از شهرستان‌های برخوردار در حوزه معادن است افزود: توجه به ایمن‌سازی محیط کار و انجام اقدامات پیشگیرانه، یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتقای بهره‌وری کار است و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی همواره موردتوجه قرارگرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی صیانت از نیروی کار و بهبود شاخص‌های سلامت کارگران از مهم‌ترین عوامل شکوفایی اقتصادی نام برد و بیان کرد: پایداری خدمات و تلاش هر چه بیشتر و ارائه خدمات به مردم یک ارزش است.

پناه گفت: از مجموع ۳۱ هزار و ۱۲۷ پرونده مربوط به بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا با ۵۹ هزار و ۳۶۹ نفر شاغل، مبلغ ۶۵۸ میلیارد تومان تسهیلات تاکنون پرداخت‌شده است.

توجه به نقش تعاونی‌ها در اقتصاد کشور

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی بابیان اینکه همه ما وظیفه‌داریم در راستای تحقق اهداف و مأموریت‌های ترسیم‌شده نهایت تلاش خود را در جهت کسب رضایت‌مندی ارباب‌رجوع و ارائه خدمات به جامعه هدف به کار بگیریم، عنوان کرد: رویکرد ما این است که از بخش تعاون به‌صورت خاص و ویژه حمایت کنیم چراکه معتقدیم تعاونی‌ها نقش سازنده‌ای در تولید و توسعه اشتغال در کشور دارند و ما در این مسیر با جدیت مشکلات و موانع پیش روی تعاونی‌ها را رصد کرده و با اولویت به دنبال بهبود فضای کسب‌وکار هستیم.

وی سهم خراسان رضوی از محل اعتبارات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری را ۷۳۸ میلیارد تومان معادل ۵.۱ درصد از این اعتبارات در کشور ذکر و بیان کرد: از این میزان تاکنون ۶۵۳ میلیارد تومان معادل ۳ درصد به هشت هزار و ۲۱ طرح اقتصادی با اشتغال‌زایی برای ۱۴ هزار و ۴۵۱ نفر پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه تاکنون ۹۳۲ مجوز برای طرح‌های مشاغل خانگی درخراسان رضوی صادرشده که ۲ بانک رفاه کارگران و توسعه تعاون به ۳۰۷ طرح هشت میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان معادل ۶۹ درصد از کل مبالغ درخواستی، تسهیلات پرداخت‌نموده‌اند که برای هزار و ۶۷۵ نفر شغل ایجاد کرده است بیان کرد: بحث مشاغل خانگی اعتبارات خراسان رضوی امسال ۱۲ میلیارد تومان بود که تاکنون از این اعتبار ۱۱ میلیارد تومان و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت‌شده است که مابقی طی هفته جاری به‌حساب متقاضیان واریز خواهد شد.

مدیرکل تعاون خراسان رضوی از ثبت ۱۴۰ هزار ۶۰۰ اشتغال ایجادشده در سطح خراسان رضوی و ثبت در سامانه رصد خبر داد و اضافه کرد: آموزش نقش مهمی در کاهش تلفات حوادث دارد وبر اساس گزارش‌ها ۱۲ درصد حوادث ناشی از کار در خراسان رضوی نسبت به سال گذشته به علت برگزاری دوره‌های آموزشی و بازرسی به‌موقع کاهش‌یافته است.

پناه گفت: مهم‌ترین کار ما نظارت بر اجرای قانون کار، حمایت از قشر کارگر و شناسایی کارگاه‌های دارای مشکل است.

فعالیت سه هزار واحد صنفی در بردسکن

در ادامه این دیدار فرماندار بردسکن گفت: بردسکن دارای بیش از ۳ هزار واحد صنفی و یک شهرک صنعتی  زمینه اشتغال ۲۹۰ نفر را فراهم کرده است.

مجتبی شاکری بابیان اینکه درزمینهٔ معادن بعد از خواف در استان سرآمد هستیم افزود: بردسکن دارای معادن آهن، مس و طلا است که زمینه اشتغال بیش از ۲۶۰۰ نفر را فراهم کردند.

فرماندار بردسکن به تعهدات شغلی بردسکن اشاره کرد و گفت: کل تعهد اشتغال فرمانداری در سال ۹۹ تعداد ۱۰۳۷ نفر بوده، که به ۱۱۳۷ شغل ایجادشده، نشان از تحقق ۱۰۹ درصدی شغلی داشته‌ایم.

شاکری بیان کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا خیلی از اصناف و کارگاه‌های تولیدی دچار خسارت شده‌اند، و تعداد ۵۴۶ نفر بازاری متضرر از این حیث شده‌اند که تعداد ۵۳۰ نفر تسهیلات به مبلغ ۶۲ میلیارد ریال دریافت داشته‌اند

وی گفت: در بحث اشتغال پایدار روستایی از زمان شروع تاکنون ۳۷۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه تاکنون کمترین انحراف در بحث تسهیلات مشاهده‌شده است بیان کرد: اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی بردسکن باتمام محدودیت‌ها در بحث نظارت‌ها بسیار دقیق عمل کرده است، به‌طوری‌که شاهد کمترین انحراف بوده‌ایم.

ادامه ی خواندن
آگهی Roobinweb-728
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

محبوب