با ما ارتباط برقرار کن

فرماندار خلیل‌آباد گفت: در حوزه توسعه روستایی، مشاغل خانگی و تبصره ۱۶ با پیگیری‌های انجام‌شده با پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال برای ۵۰۷ نفر اشتغال ایجاد ‌شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری مشهدمن، ابراهیم قاسم پور در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار کرد: علیرغم تنگناهای اقتصادی در کشور، اداره تعاون و کار خلیل‌آباد عملکرد خوبی در حوزه جذب اعتبارات توسعه روستایی و تسهیلات کرونا داشته است.

وی بابیان اینکه در حوزه توسعه روستایی، مشاغل خانگی و تبصره ۱۶ با پیگیری‌های انجام‌شده با پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال برای ۵۰۷ نفر اشتغال ایجاد ‌شده است، افزود: کمک به تعاونی‌های خلیل‌آباد یکی از ضروریات است، که خواستار کمک  خراسان رضوی در اعطای تسهیلات در این حوزه هستیم.

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه خلیل‌آباد قطب تولید انگور در شرق کشور هست گفت: ۱۲۰ هزار تن تولید انگور و ۲۰ هزار تن تولید کشمش در خلیل‌آباد تولید می‌شود و در این فصل صادرات انگور به کشورهای حوزه خلیج‌فارس و کشور روسیه راداریم.

قاسم‌پور با تأکید بر لزوم ایجاد یک تشکل قوی در حوزه تعاونی در خلیل‌آباد گفت: تشکیل شرکت تعاونی توسعه عمران در خلیل‌آباد یک ظرفیت و فرصت برای این شهرستان است که می‌طلبد توجه بیشتری به این‌گونه تعاونی‌ها شود.

وی بازسازی مجدد ساختمان اداری تعاون و کار را در خلیل‌آباد مورداشاره قرارداد و افزود: اداره تعاون و کار خلیل‌آباد به‌صورت نمایندگی است که می‌طلبد این نمایندگی به اداره ارتقاء یابد.

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه نرخ بیکاری خلیل‌آباد ۶٫۵ درصد است گفت: صنعت فعالی جز پایانه‌های ضبط پسته در خلیل‌آباد نیست و جدیداً هم معادن در شمال  این شهرستان ایجادشده است و مشکل خاصی در بحث حوزه کار نداریم.

قاسم پور همچنین برافزایش میزان تسهیلات کرونایی به نسبت بازار در خلیل‌آباد تأکید کرد.

 تعاونی ها خلیل‌آباد برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد کرده اند

در این دیدار مسئول نمایندگی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در خلیل‌آباد اظهار کرد: خلیل‌آباد دارای ۲۵۲ شرکت تعاونی است که از این تعداد بیش از ۱۰۰ تعاونی فعال هستند که این تعاونی‌ها توانسته‌اند اشتغال ۵۰۰ نفررا در خلیل‌آباد فراهم کنند.

حمیدرضا صدیقی افزود: از ابتدای شروع تسهیلات توسعه روستایی تاکنون به تعداد ۳۰۵ متقاضی حدود ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت‌شده که اشتغال ۵۷۲ نفر را در خلیل‌آباد فراهم داشته‌اند.

ادامه ی خواندن
آگهی Roobinweb-728
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

محبوب