خبر ویژه

اخبار ضد و نقیض رسانه‌های آسیایی از لیگ قهرمانان

در حالی که نمایندگان ایران برای شرکت در هفته سوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با مشکل بلیت مواجه شده‌اند، AFC هنوز به اخبار ضد و نقیض لغو یا برگزاری بازی‌های این هفته واکنش نشان نداده است. به گزارش مشهد من، با شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشورهای مختلف آسیایی از جمله چین، کره جنوبی، […]

اشتراک گذاری
۰۷ اسفند ۱۳۹۸
کد مطلب : 23340

در حالی که نمایندگان ایران برای شرکت در هفته سوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با مشکل بلیت مواجه شده‌اند، AFC هنوز به اخبار ضد و نقیض لغو یا برگزاری بازی‌های این هفته واکنش نشان نداده است.

به گزارش مشهد من، با شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشورهای مختلف آسیایی از جمله چین، کره جنوبی، ژاپن، ایران و بعضی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بحث برای برگزاری یا عدم برگزاری لیگ قهرمانان آسیا بالا گرفته است.

طبق ادعای رسانه های عربستان قرار بود کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته در این ارتباط تصمیم لازم را بگیرد. بعضی از همین رسانه ها به نقل از «ویندزور جان» دبیر کنفدراسیون فوتبال آسیا مدعی شدند که مسابقات لیگ قهرمانان لغو نمی شود و ممکن است تاریخ چند مسابقه جابجا شود.

با این حال کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز به صورت رسمی چیزی را اعلام نکرده تا شائبات نسبت به تصمیم نهایی این نهاد باقی بماند.

شبکه «الشارجه الریاضیه» به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا از طریق ایمیل به این توافق دست یافته اند که لیگ قهرمانان آسیا به خاطر ویروس کرونا برگزار نخواهد شد: «مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا در رایزنی های ایمیلی خود، بر عدم برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تا زمان ریشه کن شدن ویروس کرونا، توافق کردند.

طبق توافق مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا احتمال تعویق بازی های یک یا دو هفته از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد و اگر وضعیت از شرایط کنونی خطرناک تر شود، این احتمال نیز وجود دارد که لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ لغو شود.»

پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو چهار نماینده ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ هستند؛ رقابت هایی که فقط دو هفته از مرحله گروهی آن سپری شده و در ارتباط با برگزاری سایر مسابقات ابهامات زیادی وجود دارد. از یک طرف به خاطر شیوع کرونا و بحث سلامت فردی بازیکنان و تماشاگران کنفدراسیون آسیا موظف به تعطیل کردن رقابت ها است و از سوی دیگر بحث اسپانسرها و درآمدهای AFC از لیگ قهرمانان، تردیدهایی را برای لغو آن ایجاد کرده است. این در حالی است که تیم‌های ایرانی علاوه بر این مسائل، برای تهیه بلیت و سفر به کشورهای دیگر هم دچار مشکل شده اند.

مرتضی احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *