خبر ویژه

روسیه تجهیز تسلیحاتی اوکراین از سوی غرب را تلافی می کند

یک مقام ارشد دولت روسیه هشدار داد اگر کشورهای غربی به تجهیز تسلیحاتی اوکراین ادامه دهند، مسکو این اقدام را بی پاسخ نخواهد گذاشت. به گزارش مشهد من به نقل از اسپوتنیک، رئیس هیئت روسی در مذاکرات امنیت نظامی و کنترل تسلیحات در وین به کشورهای غربی نسبت به ارسال کمک های نظامی بیشتر به […]

اشتراک گذاری
۰۵ بهمن ۱۴۰۱
کد مطلب : 103930

یک مقام ارشد دولت روسیه هشدار داد اگر کشورهای غربی به تجهیز تسلیحاتی اوکراین ادامه دهند، مسکو این اقدام را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

به گزارش مشهد من به نقل از اسپوتنیک، رئیس هیئت روسی در مذاکرات امنیت نظامی و کنترل تسلیحات در وین به کشورهای غربی نسبت به ارسال کمک های نظامی بیشتر به اوکراین هشدار داد.

«کنستانتین گاوریلوف» رئیس هیئت روسی در مذاکرات امنیت نظامی و کنترل تسلیحات در وین، روز چهارشنبه در واکنش به ارسال تانک های آمریکایی و آلمانی به اوکراین، تاکید کرد اگر آمریکا و ناتو به اوکراین برای حمله به شهرهای روسیه تسلیحات ارائه کنند، روسیه آماده است تا اقدام آنها را تلافی کند.

این مقام ارشد روس در نشست عمومی سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) به کشورهای غربی هشدار داد: اگر واشنگتن و ناتو به کی یف تسلیحات جهت حمله به روسیه و هدف قرار دادن شهرهای غیرنظامی و تلاش برای تصرف مناطق تثبیت شده طبق قانون اساسی ما ارائه کنند، مسکو مجبور خواهد شد اقدامات تلافی جویانه سختی در پیش گیرد.

گاوریلوف تادآور شد: نگویید ما به شما هشدار نداده ایم.

در ماه آوریل، مسکو طی یادداشتی که برای کشورهای عضو ناتو ارسال کرد که هر گونه کمک نظامی آنها به کی یف را محکوم کرد. «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که هرگونه محموله تسلیحاتی کشورهای غربی در خاک اوکراین هدف قانونی برای نیروهای روسیه محسوب خواهد شد.

کد خبر ۵۶۹۲۳۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *