با ما ارتباط برقرار کن


مشهد ـ اساساً اطلاق عنوان «کمربندی» به جاده جنوبی مشهد یک سوءتفاهم است؛ چرا که گره اصلی ترافیکی در انتهای بلوار وکیل‌آباد شکل می‌گیرد و این پروژه نیز بار خود را همان جا زمین می‌گذارد.

گروه استان‌ها – مصطفی شریف *: جناب آقای جواد کریمی قدوسی در بازدیدی که به اتفاق تعدادی از نمایندگان مجلس مشهد، فرمانده سپاه استان، شهردار و … از پروژه کوه پارک داشتند، ظاهراً موضعی کاملاً متفاوت با سایر همراهان خود در مورد این پروژه ابراز کرده است.

موضعی که باعث شد فیلم مذکور را چندین بار ببینم و هر بار بر تعجبم افزوده شود که با این حجم از مطلب و استدلال در مورد مضرات پروژه کمربند جنوبی، چطور ایشان موافق اجرای این پروژه آن هم با تاکید بر زیر بار ترافیکی رفتن آن هستند!

این یعنی یا اطلاعات کاملی در مورد این پروژه و تبعات زیست محیطی و شهرسازی آن ندارند (که ای کاش با مشورت با دغدغه مندان اشرافیت بیشتری می‌یافتند) یا اینکه ضمن اطلاع کامل از تبعات این پروژه باز هم موافق اجرای آن هستند!!! که در حالت دوم باید علت آن را از ایشان جویا شد.

علی الحساب و با عنایت به استدلال ترافیکی ایشان، باید خدمتشان عرض کنم با توجه به اینکه انتهای این جاده به پل شهید برونسی ختم می‌شود اساساً اطلاق عنوان «کمربندی» به این جاده یک سوءتفاهم است و همان نقشی که بلوار نماز در بهبود ترافیک غرب مشهد بازی کرد، این کمربندی هم ایفا خواهد کرد، چرا که گره اصلی ترافیکی در انتهای بلوار وکیل آباد شکل می‌گیرد و این پروژه نیز بار خود را همان جا زمین می‌گذارد.

تکمیل جاده جنوبی (نگوئیم کمربندی) و تردد خودرو بر روی آن یعنی زمینه سازی برای افزایش ارزش افزوده اقتصادی زمین‌های اطراف مسیر و نتیجه بدیهی آن، رونق ساخت و ساز بر روی ارتفاعات جنوبی مشهد خواهد بود.

ضمناً این مردم مشهد نبودند که آنجا پولشان را خرج کردند، بلکه مدیرانی بودند که امانتداران خوبی نبودند و دلیلی ندارد به‌خاطر اشتباه گذشتگان مسیر غلط را ادامه دهیم.

لازم به ذکر است قبلاً خدمت دانشجویان عضو پویش صیانت گفته بودم که اگر بررسی کنند، مکشوف می‌گردد که زمین‌های اطراف کمربند جنوبی متعلق به چه نهادهایی است و به نکات جالبی دست می‌یابند و امیدوارم این نظرات متفاوت برخی مسئولان ربطی به آن مقوله نداشته باشد.

از همین جا و بابت انجام وظیفه، آمادگی خود را بابت ارائه اطلاعات بیشتر خدمت ایشان اعلام می‌کنم.

کارشناس حوزه شهرسازی

ادامه ی خواندن
آگهی Roobinweb-728
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

محبوب