با ما ارتباط برقرار کن


تایباد – فرماندار تایباد گفت: بازار مبادلات مالی و تجاری ایران و افغانستان با هدف تسهیل مبادلات و حذف واسطه ها از مبادلات چهارشنبه ۱۱دی در مرز دوغارون افتتاح می شود.

به گزارش مشهد من، گردهمایی فرصت‌های سرمایه گذاری ایران و افغانستان با حضور هیئت‌های عالی رتبه اجرایی و تاجران دو کشور با هدف توسعه فعالیت‌های مرزی و همکاری مشترک تاجران دو کشور، ۱۱ دی ماه در مشهد و تایباد برگزار می‌شود.

محسن سیاح، فرماندار شهرستان تایباد، در گفتگو با مشهد من، اظهارکرد: بازار مبادلات مالی و تجاری ایران و افغانستان با هدف تسهیل مبادلات و حذف واسطه‌ها از مبادلات و مذاکره مستقیم تاجران و تولید کنندگان دو کشور، چهارشنبه ۱۱ دی در مرز دوغارون افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه تا کنون دو هیئت عالی رتبه از جمهوری اسلامی افغانستان جهت شرکت در این رویداد وارد کشور شده اند، گفت: مرز دوغارون ظهر امروز شاهد ورود محمد ابراهیم پوپل، معاون امور پارلمانی رئیس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان بود و همچنین روز گذشته نیزسیروس علاف، مشاور ارشد تجارت ریاست جمهوری افغانستان به همراه هیأتی از تاجران این کشور نیز وارد مشهد مقدس شد.

گفتنی است، توسعه فعالیت‌های مرزی و همکاری مشترک بین تجار دو کشور، از اهداف اصلی «گردهمایی فرصت‌های سرمایه گذاری ایران و افغانستان در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون» است که با حضور هیأت‌های عالی رتبه و تاجران دو کشور به آن پرداخته می‌شود. این مراسم به صورت مشترک و ویدئو کنفرانس در تایباد و مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

گمرک دوغارون با قدمتی یکصد ساله، در شرق شهرستان تایباد و در فاصله ۲۴۰ کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است و از مهمترین گمرکات کشور است.

ادامه ی خواندن
آگهی Roobinweb-728
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی

محبوب